Naujienos » Automoto

2013-03-21 16:01 (prieš 1 metus)

Benediktas-Vanagas-ir-Saulius-JurgelenasDakar-2013-oficialame-finiso-podiumenuotr.-Tomo-Tumaloviciaus.jpg Benediktas Vanagas ir Saulius Jurgelėnas jau ruošiasi 2014-ųjų Dakaro raliui
Tomo Tumalovičiaus nuotr.

Dakaro ralis 2014-aisiais vyks ir Bolivijoje

Dakaro ralio organizatoriai oficialiai paskelbė 2014 metų lenktynių trasą. Ji drieksis per tris Pietų Amerikos šalis: Argentiną, Čilę bei maratone debiutuojančią Boliviją, pakeitusią Peru.

Dakaro maratono startas numatomas kitų metų sausio 5 dieną Argentinoje, Rosario mieste, o finišas – sausio 18 dieną Čilėje, Valparaiso mieste. Tradiciškai įpusėjus maratonui būnanti poilsio diena yra numatyta sausio 11 dieną Saltoje (Argentina).

Pasak „Amaury Sport Organisation“ (ASO) direktoriaus Etienne Lavigne, 2014 metų Dakare numatyta dar viena naujovė – lenktyniaujančių dalyvių maršrutai keletą dienų išsiskirs. Įdomu tai, kad tomis lenktynių dienomis dalyvių bivuakai bus suorganizuoti skirtingose šalyse. Kuomet motociklų ir keturračių pilotai su komandų personalu bus Bolivijoje, automobiliais ir sunkvežimiais lenktyniaujantys dalyviai įsikurs netoli Argentinos ir Čilės sienos.

Bolivijos prezidentas Evo Moralesas neslėpė džiaugsmo, kad Bolivija ateinančiais metais tampa viena iš valstybių, kuri priims sudėtingiausio pasaulio maratono dalyvius.

„Mes esame pasiruošę įrodyti, kad Bolivija yra pasirengusi sutikti tokio masto renginio, kaip Dakaro ralis, dalyvius. Ketiname investuoti papildomai, kad galėtume parodyti viską, ką turime geriausią savo šalyje“, – kalbėjo prezidentas E.Moralesas, kuris dvejus metus siekė, kad Bolivija būtų įtraukta į Dakaro ralio žemėlapį.

Bolivijoje trasa eis per Potosi regioną, kur tik motociklų ir keturračių pilotai galės pasigrožėti bei savo jėgas išbandyti didžiausioje pasaulyje Ujūnio druskos dykumoje. Tačiau, kaip teigia organizatoriai, iš esmės dalyvių techninės galimybės bus patikrintos Argentinos ir Čilės trasose. Čia dalyviams vėl teks susidurti su Argentinos kanjonų keliais, smėlio slėniais bei prisiminti Atakamos dykumos karštį.

Taip pat organizatoriai planuoja ilgesnius 35-ojo Dakaro maratono greičio ruožus, bet trumpesnius pravažiavimus tarp jų. Tačiau, pasak jų, galutinė ir detali trasa bus žinoma tik lapkričio mėnesį.

2013 metų sausio 5–20 dienomis Pietų Amerikos žemyne vyko penktą kartą. Daugiau nei 8000 kilometrų maršrutas driekėsi per tris valstybes: Argentiną, Čilę ir Peru.

Jame dalyvavo ir trys lietuviai. Benediktas Vanagas ir Saulius Jurgelėnas, važiavę „OSCar“ automobiliu, galutinėje įskaitoje užėmė 64 vietą, o motociklininkas Gintautas Igaris dėl avarijos buvo priverstas pasitraukti iš lenktynių.

Dalinkis! Tapk draugu!

Šaltinis: benediktasvanagas.lt

Susiję straipsniai

Pragariško Dakaro ralio čempionų titulus apgynė Peterhanselis ir Despres, Benediktas Vanagas...

2013-01-19 10:52 - Daugiau nei dvi savaites trukęs pragariškas Dakaro ralis – baigtas. Šeštadienį sportininkai, kuriems pavyko įveikti per 8500 kilometrų, švytintys iš laimės finišavo Čilės sostinėje Santjage.

Namo sugrįžęs Benediktas Vanagas: „Jau vėluoju ruoštis kitam Dakaro raliui“

2013-01-23 07:59 - Naktį iš antradienio į trečiadienį į Lietuvą grįžo Dakaro ralio debiutantai Benediktas Vanagas ir Saulius Jurgelėnas.

Jūsų komentaras

Kiti straipsniai

Valentino Rossi: „Noriu greičiau įsitikinti, ar galime būti konkurencingi visose trasose“

2014-04-09 07:33 - „Yamaha“ ekipos lenktynininkas, septyniskart aukščiausioje motociklų klasėje triumfavęs italas Valentino Rossi pripažįsta, jog ateinantis savaitgalis Amerikoje yra itin svarbus tiek visai „Yamaha“ ekipai, tiek pačiam pilotui.

Priverstinai badavęs „Formulės-1“ pilotas Jeanas-Ericas Vergne pateko į ligoninę

2014-04-09 03:15 - „Formulės-1“ pilotas Jeanas-Ericas Vergne atskleidė, jog dėl badavimo, kurio buvo priverstas laikytis įsigaliojus naujiems svorio apribojimams, pateko į ligoninę.

„Abu Dhabi Desert Challenge“ toliau pirmauja rusas Vladimiras Vasiljevas

2014-04-08 09:40 - Abu Dabio maratone trečiąją dieną lyderio poziciją ir toliau išlaikė rusas Vladimiras Vasiljevas su Mini visureigiu.

Antrąją Abu Dabio maratono dieną lietuviams pritrūko kuro

2014-04-07 10:20 - Antrąją „Abu Dhabi Desert Challenge“ dieną lenktynių medikai evakuavo šešis sužeistuosius, keturis iš jų – su stuburo traumomis.

Abu Dabio maratone žuvo motociklininkas, lietuviai tęsia kovą

2014-04-07 11:22 - „Abu Dhabi Desert Challenge“ maratono pirmoji diena prasidėjo niūriai.

Nico Rosbergas: Bahreine buvau greičiausias lenktynininkas

2014-04-06 11:27 - „Mercedes“ ekipos pilotas Nico Rosbergas, itin įtemptoje kovoje nusileidęs savo komandos draugui Lewisui Hamiltonui bei lenktynėse iškovojęs antrąją vietą yra užtikrintas, jog Bahreine buvo greičiausias lenktynininkas.

Lewisas Hamiltonas triumfavo antrose F-1 lenktynėse iš eilės

2014-04-06 08:04 - „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas paskutiniuose ratuose išsaugojo pirmą vietą ir triumfavo F-1 Bahreino GP lenktynėse, už nugaros palikdamas komandos draugą Nico Rosbergą.

F-1 Bahreino GP kvalifikacijoje triumfavo Rosbergas, Vetteliui ji vėl nesėkminga

2014-04-05 09:05 - Bahreino GP kvalifikacijoje nugalėjo Nico Rosbergas, aplenkęs komandos draugą Lewisą Hamiltoną. Danielis Ricciardo užfiksavo trečią laiką, tačiau jam bus skirta 10 starto vietų bauda.

TOP 5