Naujienos » Kitos sporto šakos

2013-04-29 14:31 (prieš 12 mėn.)

Nacionalinis-sveikatinimo-institutas.JPG Akimirka iš NSI atidarymo
LSU nuotr.

Kaune įkurtas Nacionalinis sveikatinimo institutas (video)

Lietuvos sporto universitete (LSU) pristatytas Nacionalinis sveikatinimo institutas (NSI) ir surengtas forumas. Jame dalyvavo Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas, Kūno kultūros ir sporto deparatamento gen. direktorius Klemensas Rimšelis, LSU rektorius prof. habil. dr. Albertas Skurvydas, NSI prezidentas Ignas Staškevičius, šio instituto partneriai ir LSU bendruomenė.

Nacionalinis sveikatinimo institutas, kurio steigėjas yra Lietuvos sporto universitetas, sieks apjungti sveikatingumo organizacijas, vykdys edukacines ir tyrimų veiklas, kurs ir vystys sveikatinimo projektus. „ Institutas vienys sveikos gyvensenos propaguotojus-partnerius, sukurs erdvę gerosios praktikos dalijimuisi ir skatins sveiką gyvenseną šalies mastu. Labai svarbus yra Lietuvos sporto universiteto vaidmuo, mokslininkų atliekami tyrimai, patirtis ir siekis pristatyti sveikatinimo idėjas. Reikia kuo daugiau dėmesio skirti sveikatinimo sklaidai, kad specialistų patarimai pasiektų visuomenę“, - teigė NSI prezidentas Ignas Staškevičius. Nacionalinio sveikatinimo instituto forumo dalyvius sveikino ir Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.

„ Neabejoju, kad instituto vaidmuo bus labai svarbus ir sulauks palaikymo. Manau, jog daugiausia dėmesio reikėtų skirti jaunimui. Jau mokyklose jie turi būti fiziškai aktyvūs ir augti kuo sveikesni“,- sakė V.Gedvilas.

Institutas jungs 15 partnerių, tarp jų – Bėgimo mėgėjų, Pėsčiųjų žygių, sveikatingumo klubų, Lietuvos šiaurietiško ėjimo asociacijas, VšĮ „Tarptautinis maratonas“, VšĮ „ Sveikas miestas“ ir kt. „ Lietuvoje fiziškai aktyvus tik kas dešimtas žmogus. Paskaičiuota, kad nesportuojantis gyventojas valstybei kainuoja nuo 1 iki 4 tūkstančių eurų ( apie 3450- 13 800 litų) arba apie 1,5 milijardo litų, o gyvenimo trukmė vidutiniškai sutrumpėja 7 metais. Mes esame sukaupę didelę patirtį- rengiame ne tik aukščiausio lygio specialistus, bet ir daug dėmesio skiriame visuomenės sveikatinimui, moksliniams tyrimams, jų pristatymui, sveikatinimo programų rengimui“, - teigė LSU rektorius prof. habil. dr. Albertas Skurvydas.

Nacionalinio sveikatinimo instituto forume paskaitas apie šiuolaikines sveikatinimo technologijas, fizinio aktyvumo svarbą sveikatai, sveikatinimo renginių organizavimą skaitė LSU vadovai ir instituto partneriai. „ Turime nemažai idėjų, kurias sieksime įgyvendinti artimiausiu metu. Neabejoju, kad subursime visus, norinčius pristatyti sveiką gyvenseną visuomenei“, -sakė NSI direktorius Dainius Vanagas.


 

Dalinkis! Tapk draugu!

Šaltinis: LSU

Susiję straipsniai

Lietuvos sporto universitetas tapo „Kauno maratonas 2013” partneriu

2013-03-19 10:44 - „Man originalios idėjos prie širdies. Tai nėra tiesiog sporto renginys, tai ir socialinis reiškinys“, – pasirašydamas sutartį sakė Lietuvos sporto universiteto rektorius prof.habil.dr.  Albertas Skurvydas.

50-metį švenčiantis profesorius Aleksas Stanislovaitis: „Įveikiau tik pusę 100 metrų...

2013-04-18 10:05 - Lietuvos sporto universiteto (LSU) Senato pirmininkui, sporto ir infrastruktūros prorektoriui, nusipelniusiam šalies treneriui Aleksui Stanislovaičiui rytoj, balandžio 19 dieną, sukanka 50 metų.

Jūsų komentaras

Kiti straipsniai

Pajėgiausi Lietuvos badmintonininkai sužinojo varžovus Europos čempionate

2014-04-10 03:33 - Jau žinomi balandžio 23-27 dienomis Kazanėje (Rusija) vyksiančio Europos badminto čempionato burtai.

Žydrūnas Savickas – apie karjeros pradžią, sportinius iššūkius ir linksmiausius nutikimus

2014-04-08 09:00 - „Drąsiai galiu pasakyti – galiūnų sportas yra pats draugiškiausias sportas pasaulyje“, – paklaustas apie galiūnų sporto subtilybes atsako stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas bei atskleidžia,...

Kūno fitneso atstovė Brigita Padelytė: dėl čempiono vardo reikia labai pasistengti

2014-04-05 11:15 - Nuo pat vaikystės sportuojančiai Brigitai Padelytei ėjimas į sporto klubą jau tapo gyvenimo būdo dalimi.

Bikini fitneso atstovė Marina Rockina: žmogus tampa laimingesnis, kai gali drąsiai...

2014-04-03 11:42 - Nors bikini fitnese Marina Rockina dar naujokė, noro sportuoti ir motyvuoti kitus ji nestokoja.

Lietuvos antidopingo agentūros vadovė: šalyje dėl dopingo yra įkliuvę apie 20 sportininkų

2014-04-03 09:49 - „Vi­si tu­ri su­pras­ti, kad do­pin­gas yra kė­si­ni­ma­sis į sve­ti­mą tur­tą - juk už pri­zi­nes vie­tas tei­kia­mi me­da­liai, pre­mi­jos ir pri­zai“, – LŽ sa­kė Lie­tu­vos an­ti­do­pin­go...

Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė nekantriai laukia Europos čempionato Vilniuje

2014-04-01 04:55 - Šiais metais Lietuvos regbio gerbėjai turės puikią galimybę išvysti žaidžiančią Lietuvos moterų rinktinę.

„Gintra-Strektė-Universitetas“ neleido suabejoti savo pranašumu

2014-04-01 01:05 - Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ riedulininkės jau aštuntą kartą iš eilės laimėjo Lietuvos uždarų patalpų riedulio čempionatą. Nuolatinės šalies čempionės 2014-ųjų čempionate laimėjo visas 10 žaistų rungtynių.

Bikini fitneso atstovė Deimantė Paulauskaitė: „Įsitikinau, kad ne visi teisėjai turi...

2014-04-01 10:05 - Tik praėjusių metų vasarą bikini fitneso varžyboms pradėjusi ruoštis Deimantė Paulauskaitė aktyviai sportuoja jau kur kas ilgiau.

Šachmatininkė Deimantė Daulytė įvykdė tarptautinio vyrų meistro titulą

2014-03-31 07:06 - Sekmadienį vieną svarbiausių pergalių karjeroje iškovojusi šachmatininkė Deimantė Daulytė (ELO-2388) ne tik įveikė tituluotą komandos draugę Viktoriją Čmilytę (ELO-2511), bet ir įvykdė tarptautinio vyrų meistro...

Lietuvos vyrų riedulio čempionais vėl tapo širvintiškiai (video)

2014-03-31 04:38 - Lietuvos uždarų patalpų riedulio čempionų titulą gynę Širvintų „Intos-Baltic Champingnons“ riedulininkai nesuteikė konkurentams vilčių atimti titulą.

TOP 5