Naujienos » Krepšinis

2013-09-12 12:33 (prieš 1 metus)

Janiunas-ALF4129.jpg Vladas Janiūnas
Alfredo Pliadžio nuotr.

Legendinis krepšinio komentatorius Vladas Janiūnas: 2003 metų Europos čempionai įveiktų dabartinę mūsų rinktinę

Kai 2003 metų Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šeštadienį „Žalgirio“ arenoje švęs dešimties metų „auksinį jubiliejų“, tai vienas žmogus arenoje minės dvigubą sukaktį. Po dvidešimties metų pertraukos į komentatoriaus vietą sugrįžta vienas geriausių visų laikų šios srities specialistų Vladas Janiūnas. Nusipelnęs Lietuvos krepšinio treneris savo įžvalgomis dalinsis su TV3 televizijos tiesioginę transliaciją stebėsiančiais krepšinio mylėtojais.

„Aš nesugrįžtu kaip komentatorius, tik noriu padėti žmonės sudalyvauti šioje puikioje šventėje“, - prieš renginį kalbėjo V. Janiūnas. - Rungtynes komentuosiu po dvidešimties metų. Irgi jubiliejus, tačiau širdyje esu dar jaunas. Jeigu mane būtų kalbinę kas nors kitas, o ne šie puikūs vyrai: Linas Zareckas, Rolandas Skaisgirys, Linas Kunigėlis ir jų kompanija, tai tikrai būčiau nesutikęs. Man garbės nereikia. O čia toks neeilinis įvykis, puikus dešimties metų jubiliejus, kuris yra brangus visiems. Man labai patiko, kad organizatoriai rungtynes padarė būtent tą dieną, kai rinktinė tapo čempione Stokholme“.

„Auksinės rinktinės“ pagerbimo renginyje ant parketo po dešimties metų pertraukos kartu išbėgs Šarūnas Jasikevičius, Arvydas Macijauskas, Saulius Štombergas, Ramūnas Šiškauskas, Eurelijus Žukauskas ir beveik visi likę 2003 metų Europos čempionato aukso medalių laimėtojai. Lietuviai susikaus su Europos rinktine. Mūsiškių gretose trūks tiks Kšyštofo Lavrinovičiaus, kuris šiuo metu dalyvauja senojo žemyno pirmenybėse Slovėnijoje.

„Tai pati reikšmingiausia Lietuvos rinktinės pergalė“, - neabejoja nusipelnęs krepšinio treneris, o dabar Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinės mokyklos direktorius V. Janiūnas. – Treneris Antanas Sireika ir Lietuvos rinktinė po 64-erių metų pertraukos užlipo ant aukščiausių apdovanojimų pakylos, to 1995 metais nepavyko padaryti net Arvydo Sabonio rinktinei, kuriuos „nuteisėjavo“ Atėnuose.

„Peržvelgiau literatūrą, tokie keisti sutapimai. 1937 ir 1939 metais mūsų pagrindiniai varžovai buvo latviai ir prancūzai, kuriuos nugalėjome 2003 metais. Mūsiškių pergalę aprašė ir Italijos spauda, kuri teigė kad čempione tapo rinktinė, kuri neturėjo nei vieno natūralizuoto krepšininko, o dabar jų daug visose komandose“, - kalbėjo V. Janiūnas.

Visas 2003 metų lietuvių kovas Europos čempionate stebėjęs komentatorius teigia, kad anų laikų rinktinė mestų rimtą iššūkį dabartinės komandos žaidėjams.

„Aš puikiai atsimenu, kai pusfinalyje žaidžiant su prancūzais, Ramūnas Šiškauskas likos kelioms sekundėms iš Tony Parkerio perėmė kamuolį, lėkė link krepšio, jį subaudavo, įmetė abi baudas ir Lietuva laimėjo“, - vaizdžiai prisiminė buvęs krepšinio treneris. - Man dar dabar akyse stovi, kaip A. Macijauskas „įsūdė“ tritaškį metimą iš kampo nuo lentos. Dabar internete pažiūrėjau įrašą finalo rungtynių, kuriame žaidė Lietuva su Ispanija. Tai labai abejoju ar dabartinė mūsų krepšinio rinktinė nugalėtų Europos čempionus. Jie žaidė lengvai ir pasiaukojančiai. „Auksinė rinktinė“ sakė, kad jie buvo vieningi ir tai puikiai atsispindėjo rezultate“.

Buvęs treneris pamena, kad nuo „auksinio“ Lietuvai čempionato prasidėjo ir organizuotas fanų palaikymas.

„Dabar mūsų krepšinio rinktinę visą laiką lydi sirgalių jūra, o viskas prasidėjo juk 2003 metais. Ir būtent nuo tada „žalioji armija“ pradėjo keliauti po Europos čempionatus, planetos pirmenybes ir olimpines žaidynes. „Auksinę rinktinės pergalę“ matė ir Prezidentas Valdas Adamkus“, - prisiminimais dalinosi V. Janiūnas.

„Čia kaip pažiūrėsi, istorijoje dešimties metų atkarpa, tai - labai trumpas laiko tarpas, tačiau krepšininkų gyvenime – ilgas. Dabar juk rinktinėje žaidžia tik vienintelis Kšyštofas Lavrinovičius. Dar galėtų būti Šarūnas Jasikevičius. Viskas. Po pirmenybių čempionų likimas įdomiai susiklostė. Pavyzdžiui Š. Jasikevičius ir A. Macijauskas žaidė Ispanijoje, su Graikija buvo susieti, abu išvažiavo į NBA, tačiau ten neįsitvirtino ir grįžo į Europą“, - prisimena krepšinio specialistas ir komentatorius.

„Auksinei Lietuvos rinktinei“ šįkart vadovaus ne ant aukščiausio pakylos laiptelio komandą atvedęs A. Sireika, kuris dirba Japonijoje, o jo asistentu buvęs Valdemaras Chomičius. Būtent V. Chomičių sporto mokykloje ir treniravo V. Janiūnas.

„Kai Joniškio krepšinio muziejuje atsitiktinai sutikau A. Sireiką, paklausiau, kodėl jis toks nusiminęs, o jis atsakė, kad artėja dešimties metų sukaktis, teigė jog prašė, kreipėsi, tačiau niekas nenorėjo organizuoti. Kaip sakė A. Sireika, dalis 2003 metų rinktinės vyrų šią vasarą buvo susirinkę. Džiugu, kad toks renginys įvyks. Toks paminėjimas labai reikalingas“.

Krepšinio komentatorius akylai stebi ir šių metų pirmenybes bei negaili kritikos nacionalinės komandos vyrams.

„Mačas su Prancūzija jau buvo geresnis, tačiau per draugiškas rungtynes nieko nebuvo padaryta ir dabar komanda Slovėnijoje ieško savo žaidimo. O ji jau turėjo nuvažiuotu suradusi savo braižą“, - piktinasi nusipelnęs krepšinio treneris. - Gerai, kad bent Jonas Kazlauskas juos griebia už pakarpos ir pastato į vietą. Rinktinė kol kas neranda savęs. Jie negalvoja, kad jie atstovauja Lietuvai. Jeigu galėtume per mačą su bosniais padaryti tyrimus, kas darėsi lietuvių širdyse, kai mūsiškiai negalėjo uždengti vieno žaidėjo, kai neįmetė iš po krepšio, kai nerodė jokių valios savybių. Tai apie ką galime šnekėti? Nuo meilės iki neapykantos - mažas žingsnis. Man patiko vienas sakinys, kurį radau: reikia gerbti praeitį. Jeigu tu negerbsi praeities, tai nebus ir ateities. Labai teisingi žodžiai“.

Be krepšinio rungtynių, kuriose bus žaidžiami keturi kėliniai po aštuonias minutes, „Žalgirio“ arenoje susirinkę žiūrovai galės išvysti ir kitus Lietuvos krepšininkų talentus. Rinktinės vedlys Šarūnas Jasikevičius kartu su Marijonu Mikutavičiumi savaip atliks dainą „Trys milijonai“, o likusi rinktinės dalis vedama Mindaugo Žukausko kartu su grupe ŽAS dainuos pergalingą himną „Fortūna“. Scenoje taip pat pasirodys merginų grupė „Roxy five“ bei naujojo TV3 muzikinio šou „Romeo ir Džiuljeta“ dalyviai Vaidas Baumila ir Raminta Naujanytė-Bjelle.

Jau galime įsigyti bilietus į legendinės Lietuvos rinktinės ir Europos žvaigždžių mačą. Bilietai kainuoja nuo 20 litų ir juos platina „Bilietų pasaulis“ (www.bilietupasaulis.lt).  Vaikai iki 7-erių metų su tėvais į rungtynes bus įleidžiami nemokamai. Renginį 19 valandą tiesiogiai transliuos TV3 televizija.  

 

Dalinkis! Tapk draugu!

Susiję straipsniai

Šarūnas Jasikevičius apie Europos pirmenybes Slovėnijoje: krūvis yra nežmoniškas, bet čia...

2013-09-11 11:40 - „Tai yra mano karjeros pergalė numeris vienas. Juk tai auksas ir tai yra aukso medalis atstovaujant savo valstybei, - net nestabteldamas susimąstyti taria vienas geriausių...

Paskelbtos galutinės „Auksinės Lietuvos rinktinės“ ir „EuroStars“ komandų sudėtys

2013-09-10 12:58 - Jau rugsėjo 14 dieną, šeštadienį, Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks didžiulė krepšinio šventė, kuri skirta paminėti dešimties metų sukakčiai, kai Lietuvos krepšinio rinktinė Europos čempionate Stokholme...

Jūsų komentaras

Kiti straipsniai

LKF didžiosios taurės aštuonetas – aiškus, poros – dar ne

2015-01-19 03:11 - Po praėjusios savaitės LKL 2-ojo rato rungtynių, paaiškėjo, kurios aštuonios LKL komandos susikaus dėl pirmojo šio sezono trofėjaus DNB LKF didžiosios taurės turnyre, kuris vyks...

Algirdas Brazys: „Kaip „Neptūnas“ gerai bežaistų, „Žalgiris“ – solidesnė komanda“

2015-01-16 10:49 - BEKO-LKL čempionate vėl susitinka lyderiai. Grandais vadinamiems klubams tenka kautis tarpusavyje. Prieš pat naujuosius Vilniaus „Lietuvos rytas“ Klaipėdoje neatsilaikė prieš „Neptūną“.

LKL sužibėjęs Ovidijus Varanauskas apie rinktinę dar negalvoja

2015-01-15 06:38 - Praėjusį sezoną nedraugiškoje Lenkijos komandoje užsigrūdinęs 23 metų 187 cm ūgio įžaidėjas Ovidijus Varanauskas po ketverių metų pertraukos į BEKO-LKL grįžo subrendęs.

Virginijus Šeškus: „Svarbiausia, kad žaidėjai atsigautų psichologiškai“

2015-01-14 11:06 - Europos taurės varžybose „Lietuvos ryto“ laukia rimtas varžovas – pralaimėjimų skonį namuose pamiršusi Ostendės „Telenet“.

Ko reikia, kad Lietuvos moterų komandos kovotų su stipriausiais Europos klubais?

2015-01-13 11:55 - Apie problemas šalies moterų krepšinyje kalbama ne vienerius metus, tačiau padėtis iš esmės nesikeičia – moterų krepšiniui skiriama nepakankamai dėmesio, finansinė parama nedidelė, o rėmėjų...

Edgaras Ulanovas: dėl tokių mačų ir žaidi krepšinį

2015-01-13 08:38 - Edgaras Ulanovas BEKO-LKL derbyje pelnė 12 taškų, atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą, o Kauno „Žalgiris“ 91:77 antrą kartą...

TOP 5